Ładowanie…

Zapraszamy do publikowania

Drodzy Studenci,

jesteśmy studenckim Kołem Naukowym Młodych Historyków, działającym przy Instytucie Historycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. To miejsce skupiające ludzi pełnych pasji historycznej, nieustannie poszukujących nowych możliwości rozwoju naukowego. Jedną z naszych inicjatyw jest reaktywacja studenckiego periodyku naukowego „Scriptor”. Czasopismo to zostało założone w 2000 roku przez dwóch studentów naszego Instytutu – Eryka Krasuckiego i Tomasza Sikorskiego, którzy po dziś dzień związani są z nim, aktualnie już jako profesorowie. Tym bardziej jesteśmy dumni, iż możemy kontynuować i rozwijać ich dzieło. W naszym zamierzeniu pismo wychodzi jeden raz w ciągu roku akademickiego.

Z ogromną radością rozpoczynamy nabór tekstów do najnowszego wydania. W związku z tym, serdecznie zapraszamy Was do publikacji na łamach naszego czasopisma.

Zaproszenie to kierujemy do studentów I, II, jak i III stopnia studiów, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą, efektami prowadzonych badań oraz pragną poszerzyć swój dorobek naukowy.

Tematyka czasopisma obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z historią, archeologią oraz stosunkami międzynarodowymi. Pragniemy, aby publikacje miały różnoraki charakter. Oprócz artykułów, zachęcamy do składania sprawozdań z konferencji naukowych, recenzji i przyczynków. Liczymy na Waszą kreatywność.

Na Wasze teksty czekamy do 31.08.2022 r. (numer zostanie opublikowany na przełomie roku 2022/2023).

Wszelkie zapytania oraz gotowe prace prosimy kierować na adres: scriptor@usz.edu.pl Wymogi redakcyjne znajdują się na stronie www.scriptor.usz.edu.pl, w zakładce Jak zostać autorem.

Aleksandra Monika Krzosek

Redaktor naczelna